19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Eyl 18

Üzerinde yaşadığımız toprağı kanlarıyla sulayarak vatan haline dönüştüren, milli birlik ve beraberliğimizin bozulmaması için büyük bir cesaret ve fedakârlık örneği gösteren gazilerimiz, ortaya koydukları kahramanlıklarla vatanımızın onurlu sembolleri olmuşlardır.

Tarihten günümüze ve günümüzden geleceğe varlığımızı sürdürmemiz için canını, ailesini ve sevdiklerini hiçe sayarak ulusumuzun bağımsızlığına kendini adayan gazilerimize minnet borcumuzu kelimelerle anlatamayız. Ülkemizi parçalamak için iç ve dış mihrakların her türlü alçakça girişimine karşı Milletimizin  göstermiş olduğu birlik ve beraberlik duygusu, bu kutsal vatanı bizlere emanet eden şehit ve gazilerimize vereceğimiz en güzel hediye olacaktır.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve bayrağımızın ilelebet dalgalanması için canı pahasına Ülkemizi korumayı ilke edinen gazilerimizin anıldığı bu anlamlı günde; başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilik onurunu bugün gururla taşıyan tüm gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü