Üniversitemizde Bayramlaşma Töreni Gerçekleştirildi

Eyl 20

Rektörlüğümüz tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma töreni, Üniversitemiz 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Akademik ve idari personelimizin katılımıyla gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, tek tek her personelin bayramını kutladı. Bayramlaşma programında duygu ve düşüncelerini dile getiren Rektörümüz, “Değerli çalışma arkadaşlarım, bir bayramlaşma törenine daha hoş geldiniz. Bir önceki bayramlaşmamızda bu meydanın adı Ortak Yaşam Alanı’ydı. Bu bayram, bu alanın adı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı oldu.” diyerek Millet olarak bayram sevinçlerine yakışır birliktelikle zorlukların üstesinden geldiklerinin altını çizdi.

Ülkemizin çok önemli bir süreçten geçtiğini ifade eden Rektörümüz,  “Hepinize bu dirayetli duruşunuz ve Milletimizin iradesinin yanında yer aldığınız için çok teşekkür ediyoruz. Önemli olan zor zamanda bir arada olabilmek, güçlenebilmek ve güçlü durabilmektir. Çünkü Ülkemizin de Milletimizin de çok farklı düşmanları ve şer odakları var. Cenabı Allah hepimizi bu şer odaklarından korusun. Kurban Bayramınızı kutluyor,  kurbanların Milletimizin ve İslam aleminin bütün günahlarına mağfiret için kesilmiş olmasını diliyoruz. Önümüzdeki bayram gününe kadar Üniversite olarak; huzurla, birlik beraberlik içerisinde, sükunetle sadece bilimle, öğrencilerimizle ve araştırmalarımızla uğraşabileceğimiz ve bunlara odaklanabileceğimiz huzurlu bir dönem olmasını temenni ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Bayramlaşma töreni; Üniversitemiz çalışanlarının kaynaşmasına ve ortak manevi duygular etrafında birlik ve beraberliğinin güçlenmesine vesile oldu.