Üniversitemiz 30 Bine Yakın Öğrencisiyle Yeni Eğitim Dönemine Başlıyor

Eyl 23

Kurulduğu 2006 yılından bugüne nitelikli eğitimi, donanımlı akademik kadrosu ve başarılı bilimsel çalışmalarıyla hızla büyüyen Üniversitemiz, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’na başlamanın heyecanını yaşıyor.

Yeni öğretim döneminde 7 bine yakın öğrenciyi bünyesine katan Üniversitemiz;  lisans, ön lisans ve lisansüstü programlarda eğitim görecek yaklaşık 30 bin öğrencisiyle eğitim-öğretim faaliyetlerine 26 Eylül 2016 tarihinde başlıyor.

12 fakültesi, 3 yüksekokulu, 10 meslek yüksekokulu, birçok araştırma ve uygulama merkeziyle akademik faaliyetlerine devam eden Üniversitemiz, kontenjanlarının tamamına yakınını doldurarak tercih edilen üniversiteler arasındaki yerini aldı. Lisans programlarında 15 bin, ön lisans programlarında 12 bin, lisansüstü programlarında ise 3 bine yakın öğrencisi bulunan Üniversitemiz, bilimsel, kültürel ve ekonomik açılardan şehrimize önemli bir dinamizm kazandırıyor.

Teknolojik alt yapısını sürekli geliştiren, öğrenci odaklı eğitimi, genç, dinamik, güçlü bir üniversite anlayışı ile hızla büyüyen ve 10. kuruluş yıldönümünü kutlayan Üniversitemiz, günün ve zamanın ihtiyaçlarına uygun yeni açılan bölümleriyle şehrimize, bölgemize ve Ülkemize hizmet edecek nesiller yetiştirmeye devam ediyor.

Düzce Üniversitesi olarak, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nın Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, tüm eğitim mensupları ve öğrencilerin başarılı bir eğitim dönemi geçirmelerini temenni ediyoruz.