Üniversitemizin Genç Panterleri Ünilig’e Hazırlanıyor

Eki 11

Üniversitemiz öğrencileri, yeni kurdukları “Panthers” adlı korumalı futbol (Amerikan Futbolu) takımıyla bu yıl ilk kez Ünilig müsabakalarına katılmanın heyecanını yaşıyor.

Danışmanlığını Üniversitemiz Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Arif Özkan’ın yapacağı “Düzce Üniversitesi Korumalı Futbol Topluluğu”, 2015 yılında Mühendislik Fakültemizde öğrenim gören Can Altıparmakoğlu başkanlığında kuruldu. Birçok Fakültemizden 50 öğrencinin oluşturduğu ve yaklaşık bir yılı aşkın süreyle spor tesislerimizde düzenli olarak idman yapan takımımız, Üniversitemizi resmi müsabakalarda temsil etmenin gururunu yaşayacak.

Sercan Atay’ın koçluğunu üstlendiği “Panthers” adlı takımımız, Aralık ayında başlayacak olan resmi müsabakalara hazırlık idmanlarını Üniversitemiz Stadyumunda hız kesmeden sürdürüyor. İdman esnasında görüşlerini dile getiren Koç Sercan Atay, çoğunluğunu il dışından gelen öğrencilerimizin oluşturduğu takımı için Şehrimizi tanıtıp sevdirmek amacıyla birtakım sosyal etkinlikler düzenlediklerini söyledi.  Atay, “Öğrencilerimizin çoğu şehir dışından Üniversitemize eğitim amaçlı geldiler. Onların birinci görevi eğitimlerini eksiksiz tamamlamalarıdır. Ben öğrencilerimizin notlarını, beslenme alışkanlıklarını hatta kurdukları arkadaşlıkları dahi yakından takip ediyorum. Eğer derslerinden düşük not almışlarsa ceza idmanları uygulayarak onların öncelikli görevinin derslerinin olduğunu hatırlatıyorum. Ailelerinden uzak olan bu gençlere koçluktan önce ağabeylik yaparak onların eğitim hayatını daha verimli kullanmalarını sağlamak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Resmi müsabakalara katılmanın heyecanı içerisinde olduklarını dile getiren öğrencilerimiz, kendilerine bu imkanı sağlayan başta Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar olmak üzere Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı çalışanları ile Üniversitemiz mensuplarına teşekkür ederek müsabakalarda Üniversitemizi ve Şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade ettiler.