2000’den Sonra Kurulan Üniversiteler İçinde Yine Birinciyiz

Eki 14

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü bünyesinde faaliyetlerini yürüten URAP Araştırma Laboratuvarı, Ülkemizdeki üniversitelerin başarı sıralamalarını kamuoyuyla paylaşıyor. “2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler Genel Sıralaması”nda devlet üniversiteleri arasındaki birinciliğini koruyan Üniversitemiz,  akademik başarılarını istikrarlı bir şekilde sürdürmenin haklı gururunu yaşıyor.

Kurulduğu 2006 yılından günümüze birçok başarılı akademik çalışmalara imza atan ve bunun meyvelerini en iyi şekilde toplayan Üniversitemiz, “2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler Genel Sıralaması”nda, 400-449 puan olarak belirlenen en üst puan diliminde, vakıf üniversiteleri olan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Acıbadem Üniversitesinin ardından üçüncü sırada yer aldı ve devlet üniversiteleri arasında ilk sırada yer alma başarısını yineledi.

Ulusal başarısının yanında uluslararası alanda da eğitim kalitesini sürdüren ve her geçen gün bir dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerleyen Üniversitemiz, 2016-2017 Dünya Üniversiteleri Sıralamasında ilk 2000 üniversite arasında yer almaya devam ediyor.

Öğrenci odaklı eğitimi, donanımlı akademik kadrosu, modern derslikleriyle eğitimde zirveyi hedefleyen Üniversitemiz, yeni akademik başarılar kazanma heyecanıyla çalışmalarını azimle sürdürüyor.