Üniversitemiz Tanıtım Etkinlikleriyle Adını Duyurmaya Devam Ediyor

Eki 24

Üniversitemiz, Eket Fuarcılık'ın düzenlediği Üniversite Tercih Günleri ile Boyut Group'un organize ettiği Yükseköğretim Günleri tanıtım etkinliklerine katıldı.

Malatya Hilton Otel ile Anemon Malatya Otel'de gerçekleştirilen tanıtım fuarlarında   Üniversitemizi İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğünde görev yapan Murat Demir, Ümit Gökcan ve Emrullah Gülbahar temsil etti.

İki gün süresince iki farklı fuar alanında düzenlenen programlarda Üniversitemiz standını, Malatya'da eğitim-öğretim faaliyetlerini yürüten yaklaşık 110 ortaöğretim kurumundan öğretmenler ve öğrenciler ziyaret etti.

Yüksek katılım sağlanan ve yoğun ilgi gösterilen stantlarımızda öğrencilerle; Üniversitemizin fakülteleri, yüksekokulları,     meslek yüksekokulları, lisans ve ön lisans programlarının yanında İlimizin konaklama, ulaşım ve sosyal imkanları hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

Tanıtım standımızı ziyaret eden rehber öğretmenler, Üniversitemizi Malatya'da görmekten duydukları memnuniyeti ifade ederek kendi rehberliklerindeki öğrencilerine bölümlerimiz ile ilgili tavsiyelerini iletti.

Tanıtım etkinliklerinde; sınava hazırlanma süreci, sınav başarı stratejileri, üniversiteye yerleşme süreci, sınav döneminde sağlıklı beslenme, iş garantili meslekler gibi birçok konuda düzenlenen seminerlerle, bilinçli meslek ve üniversite seçimi yapmaları için öğrencilere önemli bilgiler aktarıldı.

Üniversitemiz katıldığı tanıtım etkinlikleri ile Ülkemizin her şehrinde adını duyurmaya devam ediyor.