Devlet Üniversiteleri Arasında Bir İlki Daha Başardık

Eki 24

Yükseköğretim Kurulu tarafından Ülkemizdeki tüm üniversitelerden istenen kurum iç değerlendirme raporları arasından Üniversitemizin hazırladığı rapor, kapsam ve nitelik açısından devlet üniversiteleri arasında ilk sırada yer alarak değerlendirmeye hak kazanmıştır.

Yükseköğretim Kalite Güvencesi Yönetmeliğinin 12. maddesi kapsamında; Üniversitemiz Sürekli İyileştirme Koordinatörlüğü ve Kalite Komisyonu başta olmak üzere tüm birimlerimizin katkılarıyla hazırlanan “Kurum İç Değerlendirme Raporu”, Yükseköğretim Kalite Kurulu Üyeleri tarafından en çok beğeniyi alarak ziyarete değer bulunan ilk ve tek üniversite olma başarısını göstermiştir.

Bu kapsamda üç günlük bir ziyaretle Üniversitemiz ’de değerlendirmelerde bulunan Yükseköğretim Kalite Kurulu Üyeleri, Üniversitemiz ve iş birliği içinde olduğumuz dış paydaşlarımızla görüşmeler gerçekleştirerek yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

YÖK tarafından gerçekleştirilecek dış değerlendirmeler için Ülkemizde eğitim veren Üniversitelerin tamamına yakını başvurmuş olup Üniversitemizin hazırladığı Kurum İç Değerlendirme Raporu’nun ilk sırada kabul görmesi, şimdiye kadar yapılan çalışmalarımızın titizliğini bir kez daha ortaya koymuştur.