29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Eki 28

Demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü, milli irade gibi evrensel temel hak ve özgürlükleri Milletimizle buluşturan Cumhuriyetimizin 93. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşamaktayız.

Büyük mücadeleler ve destansı kahramanlıklarla kazanılan bağımsızlık mücadelemiz, Cumhuriyetin ilanı ile taçlanmış ve Ülkemiz çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda büyük bir adım atmıştır.

Cumhuriyet ile demokratik haklara kavuşan Milletimiz; geçmişte savaş meydanlarında gösterdiği kahramanlıkları ve üstün fedakârlıkları; 15 Temmuz hain darbe girişiminde bağımsızlığına, milli iradeye, siyasal haklarına kasteden iç ve dış mihraklara karşı da göstermiş, Cumhuriyeti koruma ve gelecek nesillere aktarmada dünyada eşi benzeri görülmeyen bir mücadele örneği sergilemiştir.

Düzce Üniversitesi olarak; bağımsızlığımızın kazanılmasında ve Cumhuriyetin ilanında canlarını hiçe sayarak mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyoruz.

 

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü