Personelimizin Milli Takım Antrenörü Olarak Görev Yaptığı Takım Ülkemize İki Madalya Kazandırdı

Kas 10

Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde idari personel olarak görev yapan İbrahim Keleş’in antrenörlük yaptığı takım, Avrupa Muaythai Şampiyonası’nda bir gümüş ve bir bronz madalya kazanarak İlimizi ve Ülkemizi başarıyla temsil etti.

Avrupa Muaythai Federasyonu (EMF)  tarafından Hırvatistan’ın Split kentinde düzenlenen Avrupa Muaythai Şampiyonası’na Ülkemiz, 16 Erkek, 6 Bayan olmak üzere toplam 22 sporcu ile katıldı. 25 ülkenin katıldığı şampiyonada 30 kategorinin 15’nde; 2 Altın, 7 Gümüş, 6 bronz olmak üzere toplam 15 madalya kazanan milli sporcularımız, takım halinde Avrupa üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı. Milli Takım Antrenörü olarak şampiyonada görev alan İbrahim Keleş ve sporcuları ise ilk defa muaythai branşında Düzce iline bir gümüş ve bir bronz madalya kazandırarak şampiyonaya damgasını vurdu.

Düzce Muaythai Spor Kulübü’nden Düzceli milli sporcumuz Rabia Çelik Büyük Bayanlar 67 kg A Divisyon kategorisinde gümüş madalya, yine Düzce Muaythai Spor Kulübü’nden Düzceli milli sporcumuz Mücahit Nacak ise Büyük Erkekler A Divisyon 75 kg kategorisinde bronz madalya kazanmanın haklı gururunu yaşadılar.

İlimiz, Avrupa Büyükler Bay-Bayan Muaythai Şampiyonası’nda Türk Milli Takımını bir antrenör ve iki sporcuyla temsil etmenin mutluluğunu yaşıyor.

Yetiştirdiği şampiyon sporcularla dikkat çeken ve Milli Takım Antrenörü olan İbrahim Keleş, 2013 yılında kurduğu Düzce Muaythai Spor Kulübü'nde sayısız bölge ve Türkiye şampiyonları yetiştirdi. 2014 yılında Üniversitemizde ilk defa takım kurarak Türkiye Üniversiteler Muaythai Şampiyonasını Üniversitemize getirilmesinde büyük emekleri olan Keleş, 2014 yılında Türkiye üçüncülüğünü Üniversitemize kazandırdı. Üniversitemizde muaythai sporunun gelişmesinde ve bu sporcuların Üniversitemizi tercih etmesinde önemli katkılar sağlayan İbrahim Keleş, halen Düzce Muaythai Spor Kulübü Başkanlığı ve Antrenörlüğü ile Gençlik Spor Fahri Antrenörlüğü ve Türkiye Muaythai Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

Üniversitemizi ve İlimizi ulusal ve uluslararası organizasyonlarda başarı ile temsil eden Milli Takım Antrenörü İbrahim Keleş, haftanın üç günü şehir stadındaki antrenman salonlarında Düzceli genç sporculara ücretsiz muaythai kursu vermektedir.