Üniversitemizden Deprem Tatbikatı

Kas 14

Düzce Üniversitesi Arama Kurtarma Topluluğu, Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Düzce Arama Kurtarma Ekibi’nin (DAKE) ortaklaşa düzenlediği depreme yönelik arama kurtarma tatbikatı, Üniversitemiz 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirildi.

12 Kasım Düzce depreminin yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen tatbikatta, olası bir deprem ya da doğal afetlerde ilk olarak nelerin yapılması gerektiğiyle ilgili bilgiler konunun uzmanları tarafından öğrencilerimize aktarıldı.

Birinci derece deprem kuşağı üzerinde yer alan şehrimizde depremle yaşamaya her zaman hazırlıklı olmamız gerektiği mesajı verilen tatbikatta, Üniversitemiz Arama Kurtarma Topluluğu öğrencilerine Düzce Belediyesi itfaiye erlerinin yönlendirmesi doğrultusunda enkaz altında kalmış araçtan yaralı kurtarma tatbikatı yaptırıldı.

Başarılı geçen tatbikat sonunda konuşma yapan Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Caner Polat, kendilerine bu fırsatı veren başta Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar olmak üzere, Üniversitemiz Yönetimine, bu işe gönül vermiş Düzce Arama Kurtarma Ekibi ile Düzce Üniversitesi Arama Kurtarma Topluluğu’na teşekkür etti.