Üniversitemiz Öğrencileri Ankara Sanat Turunda

Kas 22

Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından Resim ve Heykel Bölümü öğrencilerimize yönelik “Ankara Sanat Turu” etkinliği düzenlendi.

Resim ve Heykel Bölümü öğrencilerimizin, sanat alanındaki yeteneklerini geliştirmesini, kültürel ve toplumsal farkındalık kazanmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen sanat turu ile öğrencilerimiz, Ülkemizin sanat kurumlarını ve etkinliklerini görme, tanıma ve sanat etkinliklerini yerinde inceleyebilme imkanı elde etti.

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğretim elemanlarımızın da katıldığı Ankara Sanat Turu, Cer Modern Sanatlar Merkezi ziyaretiyle başladı. “Yves GOBART- Karşıtların Birliği” sergisi ile “Mekan Atölye III - İçine Çekildiğim Dünya” sergilerini dikkatlice inceleyen öğrencilerimiz, kişisel ve karma sergilerin dinamiklerini yerinde görme fırsatını yakaladı. Ardından Fakültemiz öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Lütfi Özden’in Cer Modern Sanatlar Merkezi’ndeki atölyesini ziyaret eden öğrencilerimiz, atölyenin sanatçının üretimindeki rolünü görme imkanı elde ederek sanatçının üretim süreci üzerine gerçekleşen söyleşiye katıldılar.

Öğrencilerimizin bir sonraki sanat durağı, Hacettepe Üniversitesi Sanat Müzesi oldu.  Çağdaş Türk Sanatı’nın önemli isimlerinden Burhan Doğançay’ın koleksiyon sergisini inceleyen öğrencilerimiz, son olarak Türkiye çağdaş sanatından örneklerinin sergilendiği Müze Evliyagil “Koleksiyon Sergisi”ni ziyaret ederek Ankara sanat turunu tamamladılar.