Üniversitemiz Türkiye Madalya Sıralamasında İkinci Oldu

Kas 23

Üniversitemiz, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından yayınlanan 2015-2016 Genel Madalya Sıralaması’nda ikinci sırada yer alarak sportif başarılarına bir yenisini eklemenin gururunu yaşıyor.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun 2016 yılı faaliyet kitabında yayınlanan “2015-2016 Genel Madalya Durumu” sıralamasında 133 üniversite arasında ikinci olma başarısı gösteren Üniversitemiz, sporda alanında da adından yine söz ettirdi.

2015-2016 sezonunda katıldığı spor organizasyonlarında; bireysel branşlarda ve takım sporlarında 21 altın madalya ile ikincilik başarısı elde eden Üniversitemiz, toplamda da 55 madalya kazanarak 133 üniversite arasında en çok madalyaya sahip olma başarısına ulaştı. Sportif başarılara doymayan Üniversitemiz Atatürk Üniversitesi’nin ardından ikinci sırada yer alarak birçok üniversiteyi de gerisinde bıraktı. Sıralamada Anadolu Üniversitesi üçüncü, Özyeğin Üniversitesi dördüncü, Gazi Üniversitesi ise beşinci sırada yer aldı.

Spor kültürünü tüm topluma yaygınlaştırmayı amaçlayan ve Türk sporunu dünya arenasında başarıyla temsil etme misyonuyla faaliyetlerini yürüten Spor Bilimleri Fakültemiz başta olmak üzere tüm birimlerimizle Üniversitemiz, modern spor tesisleri, donanımlı akademik kadrosu ve nitelikli eğitim anlayışıyla başarılı sporcular yetiştirmeye ve ülke sporu için değer üretmeye devam ediyor.