Öğrencilerimiz Yığılca’yı Keşfetti

Kas 23

Üniversitemiz Genç Eller Topluluğu tarafından düzenlenen Yığılca gezisi ile öğrencilerimiz, Yığılca’nın saklı güzelliklerini yerinde görme fırsatı elde etti.

Üniversitemiz Genç Eller Topluluğu,  İlimiz turizmine katkı sağlamayı hedefleyen Düzce Genç Eller Derneği’nin faaliyetlerini yürütmeyi amaç edinmiştir. Bu kapsamda Topluluğumuz düzenlediği “Okuduğun Şehri Tanıyor musun?” projesi ile 200 öğrencimizi Yığılca’nın doğal güzellikleriyle buluşturdu.

Gezide Hasanlar Barajı, Geriş Köyü, Harmantepe Şehitler Anıtı, Yığılca şehir merkezi, Yığılca Ana Arısı, Saklıkent Şelalesi, Yoğunpelit Şelalesi, Mengen Şelalesi, Gürgendüzü keçi ağılları ve Homruz köyünü ziyaret eden öğrenciler, Yığılca’nın ünlü ballarını da tattı.

Saklı kalmış güzellikleri yerinde inceleyen öğrencilerimiz, geziden birçok şey öğrendiklerini belirterek eğitim gördükleri şehrin güzelliklerini daha önce fark etmediklerini ve bu geziyle keşfettiklerini söylediler. Gezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Üniversitesi Genç Eller Topluluğu Başkanı Fatma Soylu: “Başlattığımız proje ile bugün üçüncü ilçe gezimizi gerçekleştiriyoruz. Derneğimizin, ilçe belediyesi, kaymakamlık ve Yığılca halkımızın destekleri ile Üniversiteli arkadaşlarımızla birlikte Yığılca’yı ziyaret ettik. ‘Bu şehir sadece okumaktan ibaret değil’ sloganı ile öğrencilere, Düzce’mizin doğal güzelliklerini anlatıyoruz. Bugüne kadar 600 öğrencimize bu fırsatı sunduk. Gezilerimiz devam edecek. Yığılca halkına ve özellikle Kaymakamlık ile Belediyemize desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.