Global Girişimcilik 2016 Etkinlikleri Girişimci Adaylarına İlham Verdi

Kas 24

Üniversitemiz, Düzce Teknopark, Düzce Teknoloji Transfer Ofisi ve Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen “Global Girişimcilik Haftası 2016” etkinlikleri, kendi işini kurmak isteyen geçlere yol göstererek ilham kaynağı oldu.

Girişimciliği teşvik etmek amacıyla Üniversitemiz Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda dört gün süresince devam eden etkinliklerde, uzman girişimciler kendi başarı hikayelerinden örnekler vererek bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Girişimcilerin finansal kaynaklara erişimi, girişimcilik ile ilgili Ülkemizde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, girişimcilere sağlanan destekler ve hibeler gibi birçok konuda düzenlenen paneller ile üniversite hayatının sadece derslerden ibaret olmadığı mesajı verilerek, kendisine ve çevresine faydalı fikirler üretecek bireyler yetiştirmenin önemli olduğu vurgulandı.

Gelişen ve hızla büyüyen dünya ekonomisinde söz sahibi olabilmek için inovasyonun önemine dikkat çekilen panellerde, bilgi birikimi, araç ve pazar bilgisi olmadan inovasyonun başarıya ulaşamayacağı ifade edildi.

Girişimcilerin karşılaştıkları en büyük zorlukların; bürokrasi, ticarileştirme ve satış olduğu dile getirilen etkinliklerde kuluçka merkezlerinin; motivasyon sağlama, ekip arkadaşı edinme ve her konuda beyin fırtınası yapabilme gibi yeni girişimcilerin ihtiyacı olan birçok konuda destek sağladığının altı çizildi.

Düzce Teknopark bünyesinde faaliyetlerine başlayan ve kişisel ya da ekip halinde sunulacak iş fikirlerini kabul eden D-İN81 Kuluçka Merkezi ile ilgili bilgilerin de paylaşıldığı etkinlikler, girişimcilik konusunda gençleri cesaretlendirerek “Ben de başarabilirim.” duygusunu geliştirmelerine imkan sağladı.