Üniversitemiz 13 Fakülteye Ulaşıyor

Kas 25

12 Fakülte, 3 Yüksekokul, 10 Meslek Yüksekokulu, 4 Enstitüsü ve 30 bine yakın öğrencisiyle büyük bir eğitim ve bilim merkezine dönüşen Üniversitemiz, 13. Fakültesini bünyesine katacak olmanın heyecanını yaşıyor. Akçakoca ilçesinde Üniversitemize bağlı Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi kurulması kararı, Bakanlar Kurulu’nda imzalanarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunuldu.

Yaptığı çalışmalarla teknolojik alt yapısını sürekli geliştiren, öğrenci odaklı eğitimi, genç, dinamik, güçlü bir üniversite anlayışı ile hızla büyüyen Üniversitemiz, 13. Fakültemiz olan Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi ile Ülkemizi idari, siyasi ve hukuki alanda aydınlık geleceğe taşıyacak gençleri yetiştirecek olmanın da gururunu yaşıyor.

Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin İlimize ve Ülkemize hayırlar getirmesini temenni eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Fakültemizin kurulması kararını alan Üniversite Senatomuzun kıymetli üyelerine, Yükseköğretim Kurulu üyelerimize, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü'ye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.