Öğrencilerimiz Halep İçin Yürüdü

Ara 06

Suriye’nin Halep şehrinde yaşanan insani drama dikkat çekmek amacıyla Üniversitemiz Öğrenci Konseyi Başkanlığı koordinasyonunda öğrenci topluluklarının katılımıyla yürüyüş düzenleyerek bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Suriye’de yaşamını kaybedenler için gıyabi cenaze namazının kılınmasının ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Öğrenci Konseyi Başkanı Gökhan Bilü tarafından basın açıklaması okundu. Suriyeli kardeşlerimizin altı yıldır katliamlara maruz kaldığı ifade edilen basın açıklamasında, yaşananların soykırım boyutuna yaklaştığı belirtildi.

Fırınların, hastanelerin, okulların, camilerin ve halkın temel ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı toplu mekânların vurulduğu dile getirilen açıklamada, dünyanın yaşananlar karşısında sessiz kaldığına dikkat çekildi. Suriye’de yaşanan savaşın bir an önce durdurulması gerektiği ifade edilen bildiride, insani yardım koridoru açılması için çağrıda bulunuldu.

Basın açıklaması, Adana’da yaşanan yangın faciasında hayatını kaybeden kardeşlerimize ve ailelerine başsağlığı mesajıyla sona erdi.