Bilkent’ten Silikon Vadisi’ne Yolculuk

Ara 14

Üniversitemiz Kritik ve Analitik Düşünce Topluluğunun düzenlediği “Bilkent’ten Silikon Vadisi’ne Yolculuk” başlıklı söyleşide Silikon Vadisi’nde çalışan Google Strateji Geliştirme Uzmanı Cüneyt Ünar öğrencilerimizle bir araya geldi.

Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte başarı hikayesinden örnekler veren Cüneyt Ünar, eğitim ve iş hayatındaki deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Düzceli olduğunu belirten ve Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler programından mezun olduğunu ifade eden davetli konuşmacı, Google ya da Silikon Vadisinde çalışmak için mühendis olmanın şart olmadığını dile getirdi.

İş hayatında başarılı olmak için verilen en küçük görevin bile büyük bir ciddiyetle yapılması gerektiğini belirten Google Strateji Geliştirme Uzmanı Cüneyt Ünar, başarı için girişimde bulunulması ve büyük düşünülmesi gerektiğini vurguladı.

Herkesin olduğu gibi kendisinin de birtakım zorluklar yaşadığını söyleyen Ünar, “Bazen hepimizin olduğu gibi sizler de birtakım zorluklarla karşı karşıya kalacaksınız. Ancak bu sizin yaratıcılığınızı köreltmesin. Ülke olarak zor bir coğrafyada yaşıyoruz, sıkıntılı günler geçiriyoruz. Ama bu zor coğrafyada dünyanın en yaratıcı insanlarının yaşadığına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

İş hayatında başarılı olmak için sosyal faaliyetlerin önemli olduğunu da söyleyen Cüneyt Ünar, öğrencilerimizin sorularını cevaplandırarak konuşmasını sonlandırdı.

Yaklaşık 2 saat süren söyleşi, Kritik ve Analitik Düşünce Topluluğu Danışmanı ve İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kara’nın, Cüneyt Ünar’a teşekkür belgesi takdim etmesiyle son buldu.