Üniversitemizden Teröre Karşı Kararlılık Yürüyüşü

Ara 15

Üniversitemiz Öğrenci Konsey Başkanlığı koordinasyonunda, Ülkemizde yaşanan terör olaylarını kınamak amacıyla Konuralp Yerleşkesi’nde “Teröre Lanet Şehide Rahmet” yürüyüşü düzenlendi.

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, akademik ve idari personellerimiz ile yoğun katılım sağlayan öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen yürüyüş, Üniversitemiz Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu’ndan başladı ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılan basın açıklamasıyla sona erdi.

Üniversitemiz Öğrenci Konsey Başkanı Gökhan Bilü tarafından okunan basın açıklamasında, İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında şehit olan 38 emniyet mensubumuz ve 8 vatandaşımız için başsağlığı, yaralı yurttaşlarımız içinse şifa dilekleri iletildi.

Ahlaki, vicdani ve insani hiçbir değer gözetilmeksizin yapılan alçak saldırıların, Milletimizi asla korkuya ve endişeye sevk edemeyeceği ifade edilen bildiride, bölücü teröre karşı Ülkemizin daha da kenetlendiği vurgulandı. Birlik ve beraberliğimizin ölümsüz simgeleri olan şehitlerimizin kahramanlığı, azmi ve cesaretinin, gençlerimize geleceğe emin adımlarla yürüme gücü verdiği ifade edilen açıklamada, şehitlerimizin bizlere emaneti olan şanlı bayrağımızı ve Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatma kararlılığı güçlü bir şekilde seslendirildi.

Milletimizin yükselişinin önünde hiçbir gücün duramayacağı bildirilen açıklamada, hiç kimsenin Ülkemizin iyi niyetini sınamaması ve istismar etmemesi mesajı verilerek, teröre karşı kararlılığımız güçlü bir şekilde dile getirildi.

Basın açıklaması sonrası görüşlerini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, terör olaylarını şiddetle kınadıklarını belirterek Milletimizin feraseti, kuvveti ve iradesiyle terör örgütlerinin hiçbir zaman amacına ulaşamayacağına vurgu yaptı.