Üniversitemizin Guinness Rekorlar Kitabına Giren Sporcusu Ömer Işık Şampiyon Oldu

Ara 16

Spor Bilimleri Fakültemiz öğrencisi Ömer Işık,  Rodos Cup Uluslararası Yelken Yarışlarında birinci olarak Üniversitemize bir gurur daha yaşattı.

Kos adasından başlayarak sırasıyla Nisiros, Tilos, Simi ve Rodos adasında son bulan bir rota çerçevesinde gerçekleşen yarışın, özellik olarak sert bir yarış olmadığı belirten Prof. Dr. Kürşat Karacabey, her seviyedeki yelken severin rahatlıkla katılabildiğini söyleyerek bu spor organizasyonunun yelkencilerin akın ettiği bir yarış özelliği taşıdığını ifade etti.

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Düzce Üniversiteli Sporcumuz

Sporcu öğrencisini başarısından dolayı tebrik eden Prof. Dr. Karacabey; Ömer Işık’ın, 30. Garda Optimist Buluşması’ndaki 27 ülkeden 1073 kişilik katılımla gerçekleşen uluslararası yarışta da, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiğini ifade etti. Prof. Dr. Kürşat Karacabey, tek sınıfta “Dünyanın En Büyük Yelken Yarışı” olduğu ilan edilen bu mücadelede,  Körfez Yarımca Yelken Kulübü adına yarışan öğrencimiz Ömer Işık’ın; 10 yarışlık seride elde ettiği 4 galibiyetle 1.’lik başarısına ulaştığına ve 30 yıllık Garda Optimist Buluşmasında Guinness Rekorlar Kitabına girdiğine dikkat çekti.

Öğrencimizden Ülkemize Olimpiyat Derecesi Kazandırmasını Bekliyoruz

Başarılı sporcumuzu makamında kabul eden Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Karacabey, öğrencimiz ile gurur duyduklarını ifade etti. Türk Sporunun geleceği olan sporcuları Fakültemiz bünyesinde bulundurdukları için gururlu olduklarını dile getiren Karacabey, Ömer Işık’ın 2020 Olimpiyat Oyunları kadrosunda da yer aldığını belirterek kendisinden Ülkemize olimpiyat derecesi kazandırması beklediklerini söyledi.