Açık Kapı Günü Üniversitemiz Tüm Birimlerine Yayılıyor

Ara 21

Açık Kapı Günü Üniversitemiz Tüm Birimlerine Yayılıyor

Akçakoca Yerleşkemizde İlk Kez Açık Kapı Günü Düzenlendi

Katılımcı temelli bir yönetim modeli oluşturmak için Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından Üniversitemizde ilk kez 03.11.2015 tarihinde hayata geçirilen Açık Kapı Günü, Üniversitemiz Akçakoca Yerleşkesinde de uygulanıyor.

Öğrencilerimiz, personellerimiz, iç ve dış paydaşlarımız başta olmak üzere tüm mensuplarımızın Üniversitemiz Akçakoca Yerleşkesiyle ilgili düşüncelerini, gözlemlerini, tespitlerini, eleştirilerini, önerilerini dinlemek ve çözüm yolları geliştirmek amacıyla düzenlenen “1. Akçakoca Açık Kapı Günü”, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zafer Akbaş ve Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Öğrencilerimizin ve dış paydaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği Açık Kapı Günü’nde, Doç. Dr. Zafer Akbaş, Üniversitemiz İyi Gıda Topluluğu Başkanı Tayfun Taşdemir’i makamında kabul etti. Tayfun Taşdemir, ilerleyen günlerde İyi Gıda Topluluğu olarak Akçakoca'da bulunan tüm yerel ve sivil toplum yöneticilerinin ve kurumların desteği alınarak Hamsi Günü etkinliği düzenlemek istediklerini ifade etti. Planladıkları projelerden bahseden Topluluk Başkanı, Doç. Dr. Zafer Akbaş’tan bu konuda destek istedi. Sivil toplumun hayatın en önemli aktörleri arasında yer aldığını belirten Doç. Dr. Akbaş, İyi Gıda Topluluğu’nun düzenleyeceği etkinliklerin Akçakoca'ya değer ve ivme sağlayacağını dile getirerek bu süreçte kendilerini desteklemekten memnuniyet duyacaklarını söyledi.

Açık Kapı Gününde dış paydaşlarımızdan Hayvan Hakları Federasyonu Düzce Temsilcisi Neşe Perihan Kulak ve eşi Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Kulak, Üniversitemiz Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu ile bir araya geldi. Katılımcılar, sokak hayvanları için su ve yemek odakları oluşturulması ile ilgili önerilerini Yrd. Doç. Dr. Faikoğlu’yla paylaştı. Fikir birliğine varılan görüşme, başarı ve iyi niyet temennileriyle sona erdi.

Akçakoca Yerleşkemizde gerçekleşen Açık Kapı Gününe katılan mensuplarımız, bu uygulamayı başlatan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar başta olmak üzere, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zafer Akbaş ve Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu’na teşekkür ettiler.

Akçakoca Açık Kapı Uygulaması, gerçekleştirilmeye devam edecek.