Öğrencilerimiz “Medea” Adlı Tiyatro Oyununu Sergiledi

Ara 23

Danışmanlığını Öğr. Gör. Naciye Aksoy’un yaptığı Üniversitemiz Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlenen Medea adlı tiyatro gösterisi, Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda sergilendi.

Yunan mitolojisindeki Medea karakteri etrafında gelişen tiyatro oyununda; Medea Songül Becer, Giasone Hakan Akansu, Ophelia Nimet Yüksel ve Ulrike Hülya Gürbüz tarafından canlandırıldı. Elektra/koroda Şebnem Şimal, Mine Tarlacı, Hümeyra Set, Berrin Kaya, Songül Solmaz ve Tuba Soylu yer aldı. Kadın karakterlere ise Arzu Özcan ve Nurgül Cin hayat verdi. Makyajda Sibel Şahin, ses ve ışıkta Selim Gülbaş, İbrahim Karaman, reji/dramaturjide Naciye Aksoy ve afiş tasarımındaysa Enes Yılmaz katkı sağladı.

Üç farklı Medea oyunundan uyarlanan gösteride öğrencilerimiz; kadın ve erkeğe dayatılan toplumsal cinsiyet rollerini kadın, erkek ve aile tanımları üzerinden sorgulamaya açan, tragedya türündeki tek perdelik etkileyici oyunu, tiyatro diliyle sahneye aktardı. Başarılı bir oyunculuk performansı sergileyen öğrencilerimiz, tiyatro alanındaki yeteneklerini sahneyle buluşturarak hayata farklı açılardan bakabilme imkanı elde etti.

Katılımcılar tarafından ilgi ve beğeniyle takip edilen Medea adlı tiyatro gösterisi, oyunda emeği geçenlere teşekkür belgelerinin takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.