Çorum’da Üniversite Adaylarıyla Buluştuk

Ara 23

Üniversitemiz, Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Unilook Türkiye tarafından Çorum’da düzenlenen “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” etkinliğine katılarak yükseköğretime hazırlanan öğrencilerle bir araya geldi.

Üniversite tanıtım fuarının açılış konuşmalarını gerçekleştiren Çorum Valisi Necmettin Kılıç, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük; açılış sonrasında stantları gezerek katılım sağlayan üniversite temsilcilerine ve öğrencilere başarılı bir tanıtım olması temennilerinde bulundular.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, standımızı ziyaret ederek Çorum’da bu yıl üniversite sınavına girecek öğrenci sayısının 5 bin civarında olduğunu ve bu organizasyonların üniversiteye hazırlanan öğrenciler için üniversiteleri tanımaları ve kendilerine uygun programları bulmaları açısından önemli olduğunu söyledi. Büyük, Çorum’da ilk kez öğrencilere yönelik tanıtım fuarı düzenlendiğini belirterek Üniversitemizin de etkinliğe katılımından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Üniversitemizi, İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nde görev yapan Murat Demir ve Kadir Ay’ın temsil ettiği ve orta öğretim öğrencilerinin Üniversitemize yoğun ilgi gösterdiği tanıtım organizasyonunda, Düzce Üniversitesi ile ilgili önemli bilgiler aktarıldı.

Tanıtım standımızı ziyaret eden öğrenciler ve rehber öğretmenlerle tanıtım materyallerimiz paylaşılarak; Fakültelerimiz, Yüksekokullarımız, Meslek Yüksekokullarımız ile lisans ve ön lisans programlarımız hakkında detaylı bilgiler verildi ve Üniversitemizin öğrencilerine önemli eğitim avantajları sunduğu vurgulandı.

Üniversitemizin; 2000 yılından sonra kurulan devlet üniversiteleri arasında birinci sırada yer aldığı, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Projesi kapsamında 40 üniversite arasından seçilen 5 üniversite arasına girme başarısı göstererek sağlık ve çevre alanında özel olarak destekleneceği gibi önemli başarılar öğrencilere anlatıldı.

Üniversite ve meslek seçiminin öğrencilerin geleceğini etkileyen önemli kararların başında geldiği dile getirilerek fiziki ve teknolojik alt yapısı, donanımlı akademik kadrosu ve modern eğitim müfredatıyla Düzce Üniversitesi’nin yükseköğretimde doğru bir tercih olacağı ifade edildi.

Üniversitemiz, tanıtım etkinlikleri ile gençlerimizin gelecek planlamalarına rehberlik etmeye devam ediyor.