Üniversitemiz Sağlıklı Yaşam İçin Farkındalık Oluşturuyor

Ara 29

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, Topluma Hizmet dersi kapsamında “Var mısın Sağlığa ?” adlı etkinlik düzenleyerek müzik eşliğinde dans ettiler.

Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayla Taşkıran koordinatörlüğünde yapılan etkinlikte, Zumba Fıtness Eğitmeni ve Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi Nazlı Bulut’un eşliğinde dans eden öğrencilerimiz, sağlıklı yaşam için sporun önemine dikkat çektiler.

Etkinlik sonunda bir konuşma gerçekleştiren etkinliğin yürütücülerinden Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Batuhan İçözler, hareketsizliğin küresel bir sorun haline geldiğini belirterek Beden Eğitimi Öğretmeni ve Spor Yöneticileri olarak farkındalık yaratmak istediklerini dile getirdi.

Topluma Hizmet dersi eğitmeni Yrd. Doç. Dr. Ayla Taşkıran ise yaptığı konuşmasında, “Bu gün etkinliğimize katılıp bizimle birlikte dans eden bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Geleceğin spor yöneticileri ve öğretmenleri olarak sağlıklı bir toplum için çalışmalarınızın devam etmesini umuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Etkinlik sonunda Yrd. Doç. Dr. Ayla Taşkıran tarafından Proje Yürütücüleri ve Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerimizden; Batuhan İçözler, Kerime Dokuzlar, Nazlı Bulut, Sercan Sarıkaya, Özlem Arslan ve Nalan Delibaş’a teşekkür belgesi takdim edildi.