“Üniversitemizden Haleplileri Görmezden Gelmeyin Başlıklı Destek Kampanyası”

Ara 29

Akçakoca Yerleşkemizde; Üniversitemiz Genç Organizatörler Topluluğu ile Türk Kızılayı Akçakoca Yaşlılar Konukevi işbirliğiyle bir yardım kampanyası gerçekleştirildi. Bu kapsamda savaş mağduru insanlara destek olmak için "Haleplileri Görmezden Gelmeyin” sloganıyla Türk Kızılayı’nın başlatmış olduğu yardım kampanyasına destek olmak amacıyla “Zorlu Kış Şartlarında Haleplilere Sahip Çıkalım” adlı toplu kısa mesaj gönderimi destek kampanyası düzenlendi.

Halep’te yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek ve Ülkemize sığınan Halepli kardeşlerimize destek olmak amacıyla düzenlenen destek kampanyasına;  Üniversitemiz Akçakoca Yerleşkesi Yönetimi, Türk Kızılayı Akçakoca Yaşlılar Konukevi sakinleri, Medya Topluluğu üyeleri, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Katılımcılar; destek kampanyasına Halep’te yaşanan drama ve ülkemizde misafir ettiğimiz Halepli kardeşlerimizin yaşadıklarına ulusal ve uluslararası düzeyde farkındalık oluşturmak adına katıldıklarını ifade ettiler.

Halep’teki dostlarımızla tarihsel, kültürel ve sosyal bağlarımızın olduğunu ve onları yalnız bırakmayacaklarını dile getiren yardımseverler, Halep’te yaşanan acıların artık son bulması gerektiğini belirttiler. Dostların ve komşuların kötü günlerde belli olduğuna dikkat çeken katılımcılar Türkiye’nin, Haleplilerin ve Suriyelilerin ebedi, gerçek dostu ve komşusu olduğunu vurguladılar.

Destek kampanyası süresince “Dostlarımız ağlarken, bizler gülemeyiz.” mottosu öne çıktı. Haleplilerin "Sesimizi duyan yok mu? Bize yardım edecek yeryüzünde kimse kalmadı mı? İnsanlık bizi yalnız bıraktı!" çığlıklarına kayıtsız kalamayacaklarını ifade eden katılımcılar, Akçakoca'dan "Evet sesinizi duyuyoruz ve yanınızdayız." mesajı verdiler.

Destek kampanyası, katılımcıların HALEP yazıp, 2868’e göndermiş olduğu kısa mesaj bağışlarının ardından sona erdi.