Üniversitemiz Suriyeli Kardeşlerimize Yardım Elini Uzattı

Oca 16

Ülkemizdeki mülteci kamplarında yaşayan Suriyeli kardeşlerimiz için Üniversitemiz Öğrenci Konseyi Başkanlığı’nın desteğiyle Öğrenci Toplulukları tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan malzemeler, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere dualarla gönderildi.

Konuralp, Düzce Merkez ve Akçakoca Yerleşkelerimizde toplanan ihtiyaç malzemeleri yardım tırına yüklenerek, Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezimiz önünde düzenlenen törenle Hatay Reyhanlı’daki mülteci kamplarına dualar eşliğinde uğurlandı. Uğurlama törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Ülkemizde yaşayan Suriyeli kardeşlerimizle gönül köprüsü kuran Üniversitemiz, Öğrenci topluluklarımızın desteğiyle kıyafet, kuru gıda, ayakkabı ve ilaçtan oluşan yardım malzemeleri hazırlayarak örnek bir sosyal çalışmaya imza attı. Yardım kampanyasıyla ilgili görüşlerini dile getiren Rektörümüz, Ülkemizin her zaman mazlum ve masum insanların yanında olduğunu söyleyerek Suriyeli kardeşlerimizin acılarını bir nebze de olsa dindirmek istediklerini ifade etti. Yardım kampanyasına destek veren herkese teşekkür eden Rektörümüz,  Düzce Üniversitesi olarak her zaman yardıma muhtaç insanların destekçisi olacaklarını belirtti.