Kocaelili Öğrencileri Üniversitemizde Ağırladık

Oca 18

Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler, Üniversitemizi ve İlimizi ziyaret etti.

Misafir öğrenci grubuna; Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Hayri Varkal, Rehber Öğretmen Tansel Bilgin, Matematik Öğretmeni İsmet Aktaş, Coğrafya Öğretmeni Taylan Canpolat, Beden Eğitimi Öğretmeni Yasemin Tüysüz ve Biyoloji Öğretmeni Gamze Yılmaz eşlik etti.

Yaklaşık 80 kişilik öğrenci grubunun gerçekleştirdiği ziyarette, Üniversitemiz İşletme Fakültesi Arş. Gör. Osman Kartal, İzmitli gençlere kariyer planlaması ve İşletme Fakültesi hakkında önemli bilgiler aktardı. İş hayatında İngilizcenin önemine değinen Kartal, Üniversitemizde herhangi bir program kazanan öğrencilerin, istedikleri takdirde 1 yıl İngilizce hazırlık eğitimi görebileceklerini belirtti. “Eğer her anınızı dolu dolu yaşamak istiyorsanız ve hayatınızı keşkelerle sürdürmek istemiyorsanız şuandan itibaren zamanınızı çok iyi değerlendirmeniz gerekiyor.” şeklinde konuşan Osman Kartal, öğrencilerin çalışarak istedikleri her hedefe ulaşabileceklerinin altını çizdi.

Üniversitemizi ziyaret ederek kampüs yaşamını yerinde görme imkanını elde eden öğrencilere, Fakültelerimizi, Yüksekokullarımızı, Meslek Yüksekokullarımızı ve Araştırma Merkezlerimizi anlatan tanıtım materyalleri hediye edilerek öğrencilerin bilinçli tercih yapmaları amaçlandı.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren misafir öğretmenler, kendilerine bu fırsatı tanıyan Üniversitemize teşekkür ederek öğrencilerinin, öğrenim görmek istedikleri bölümler ve üniversite yaşamı hakkında önemli bilgiler edindiklerini ifade ettiler.