Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Konferansı

Şub 02

Değerli Mensuplarımız, 

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı ile Polis Akademisi Başkanlığı, Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü Güvenlik Yönetimi ve Eğitimi Araştırma Merkezi Müdürlüğü ve Suç Araştırmaları ve Kriminoloji Araştırma Merkezi Müdürlüğü koordinesinde aile içi ve kadına karşı şiddet konusunda farkındalığın artırılmasını sağlamak, şiddetin kadınlar üzerindeki olumsuz etkileri hakkında duyarlılık kazandırmak, aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele alanında çalışan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları arasındaki koordinasyonu güçlendirmek, aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele faaliyetlerinin yasal dayanağı olan 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun uygulanması sırasında karşılaşılan sorunları görüşmek, değerlendirmek ve stratejiler belirlemek amacıyla “Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Konferansı” 03-04 Mart 2017 tarihleri arasında Ankara The Green Park Hotel’de gerçekleştirilecektir.

Söz konusu konferansa ilişkin bildiri sunmak isteyenlerin alt başlıkları dikkate alarak en geç 31 Ocak 2017 tarihi mesai bitimine kadar 900-1000 kelimelik geniş bildiri özetlerini samer@pa.edu.tr adresine elektronik posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir. Gönderilecek özette bildirinin amacı, konusu, teorik çerçevesi, varsa alan çalışması hakkında bilgi sunulmalıdır. Ayrıca başvuru sırasında özetle birlikte yazarların kısa özgeçmişine de yer verilmelidir. Kısa özgeçmiş yazarların çalıştığı kurumu, unvanını, varsa doktora yaptıkları alanı ve iletişim bilgilerini içermelidir. Dinleyici olarak katılacakların kısa özgeçmişlerini 31 Ocak 2017 tarihine kadar yine aynı adrese göndermeleri gerekmektedir.

Detaylı bilgiye http://www.pa.edu.tr/Default.aspx?page=HaberAyrintilar&GUID=2c4f4001-c576-4b9f-8008-3cf92c5a5a36 internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.