Üniversitemiz Modern Eğitim Programlarıyla Akademisyenlerinin Niteliklerini Geliştiriyor

Şub 10

Modern eğitim uygulamalarıyla nitelikli eğitimini sürdüren Üniversitemiz; öğrencilerinde olduğu gibi akademisyenlerinin de bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla, öğretim elemanlarımıza yönelik “Eğiticilerin Eğitimi” başlıklı bir program düzenledi.

Eğitim Fakültesi’nde dört gün süresince devam eden programa, 2014-2016 yılları arasında Üniversitemizde göreve başlayan 150’ye yakın akademisyen katıldı.

Eğitim Fakültemizin deneyimli öğretim üyeleri tarafından “Eğiticilerin Eğitimi” programı kapsamında verilen ve gün boyu gruplar halinde gerçekleşen programlarda, Eğitim Psikolojisi ve Rehberlik, Öğretim İlke ve Yöntemleri, Ölçme ve Değerlendirme, Sınıf Yönetimi dersleri ile evrensel eğitim uygulamalarının en ileri yöntemleri öğretim elemanlarımıza aktarıldı.

Eğitim, eğiticilik ve eğitim yöntemleri ile ilgili temel kavram ve ilkeler ile grup ve bire bir öğretim yöntemlerinin anlatıldığı programla Üniversitemizde göreve yeni başlayan akademisyenlerimize özgün bakış açıları kazandırılarak eğitici niteliklerinin geliştirilmesi hedeflendi.