Üniversitemiz Spor Tesislerinden Herkes Faydalanabilir

Şub 14

Sporla gelen sağlığa destek olan Üniversitemiz, Konuralp yerleşkesinde yer alan spor tesislerini; öğrencilerinin, personelinin ve Düzcelilerin hizmetine sunuyor.

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanında bulunduğu şehre ve bölgeye değer katan Üniversitemiz, çağımızın en önemli sorunlarından biri olan hareketsizliği yok etmek için spor tesislerinin kullanımını sadece üniversite mensuplarına değil, herkesin kullanımına açarak sporu bir yaşam tarzı haline getirmeyi hedefliyor.

Üniversitemiz spor tesisleri bünyesinde, 4890 m2’lik alan üzerine kurulmuş aynı anda 30 kişi tarafından kullanılabilen 270 seyirci kapasiteli yarı olimpik yüzme havuzu bulunuyor. Bu kapalı yüzme havuzu içerisinde bayan ve erkeklerin ayrı ayrı kullanabileceği 4-6 kişi kapasiteli 2 adet sauna, hizmet veriyor.

Hizmet kalitesi yönünden özellikle büyük ilgi gören ve hafta içi tam gün hizmet veren kapalı yüzme havuzu, kondisyon salonu ve sauna, 18 Şubat 2017 tarihinden itibaren hafta sonu Cumartesi ve Pazar günlerini de kapsayacak şekilde Pazartesi günleri hariç haftanın 6 gününde de hizmet vermeye devam edecek.

750 seyirci kapasiteli, üst katında kondisyon salonu bulunan basketbol, futbol, voleybol ve hentbol sahası olarak kullanılabilen Kapalı Spor Salonu, 1500 seyirci kapasiteli, tabanı sentetik çim kaplı,  Stadyumu ile Düzce Üniversitesi, mensuplarına ve Düzcelilere sporun tüm renklerini tatma olanağı sağlıyor.

Üniversitemiz spor tesislerinden; Maliye Bakanlığı’nın belirlediği en düşük ücretlerle;  birinci grupta Üniversite öğrencileri, ikinci grupta Üniversite personelleri ve aileleri ile birlikte emekliler ve üçüncü grupta ise kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan personeller ve misafirler yararlanıyor. Bununla birlikte kullanıcıların ilgisini çeken tam ve yarım aylık abonelikler de cazip fiyat avantajları sunuyor. Ayrıca tam aylık abonelik durumunda belirli saatlerde sauna hizmeti ücretsiz veriliyor.

Spor tesislerini kamuya açan Üniversitemiz, taban fiyat uygulaması ve uygun fiyat aralıklarıyla spor yapmak isteyenlere önemli fırsatlar sunuyor. Yüzme havuzundan yararlanmak isteyenler, www.havuz.duzce.edu.tr internet adresinden üye olarak randevu alması ya da 0 380 542 1100 (Dahili: 1370) numarayı aramaları;  kondisyon ve spor salonundan yararlanmak isteyenlerin ise 0 380 542 1100 (Dahili:1812) numarayı aramaları yeterlidir.