Öğrencilerimiz Yurtdışında Eğitim Staj ve Yaşam Konularında Bilgilendirildi

Mar 16

Üniversitemiz İşletme Fakültesi’nin düzenlediği “Yurtdışında Eğitim Staj ve Yaşam” konulu program, Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa davetli konuşmacı olarak, Genç MÜSİAD ve Alman Türk Ticaret Sanayi Odasına üye, uluslararası ticaret ve uluslararası pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdüren Arife Gök ve Azize Gök katıldı.

Bulundukları ülkelerde ve şehirlerde edindikleri anıları, tecrübeleri ve bilgileri geleceğin girişimcileri olan öğrencilerimizle paylaşan davetli konuşmacılar, yabancı dil konusunun önemine değinerek sunumlarına başladı.  İnsanların ne kadar İngilizce öğrenmekten kaçsa da bir gün dil konusunun yine önlerine çıkacağını söyleyen konuşmacılar, altı dil bildiklerini belirterek öğrencilerin İngilizce ve diğer yabancı dilleri öğrenmeleri tavsiyesinde bulundu.

Türkiye’de ticaret ve pazarlama konularındaki edindikleri deneyimlerini kendi hayat hikâyeleri üzerinden anlatan davetli konuşmacılar, öğrencilerin her zaman kendilerini geliştirmeye yönelik fırsatları iyi değerlendirmeleri gerektiğini dile getirerek olumsuzluklar karşısında asla pes edilmemesi noktasına vurgu yaptılar.

Program, Arife Gök ve Azize Gök’e teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.