18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Mesajı

Mar 17

Dönemin en güçlü ordularına karşı göğüslerin siper edildiği, “Çanakkale geçilmez” gerçeğinin tarihe yüz binlerce şehidin kanıyla yazıldığı, bağımsızlık uğruna ölüme koşan Türk Milletinin dünyaya meydan okuduğu yüce ruhun adıdır Çanakkale Zaferi.

Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi, ölümü göze alarak özgürlüğü ve vatanı uğruna canını feda etmekten çekinmeyen kahraman şehitlerimizin, Türk istiklalini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek olan Türk Gençliği’ne mirasıdır.

Bu mirası özümseyen Türk Milleti tarihin her döneminde olduğu gibi 15 Temmuzda  da iç ve dış düşmanlara karşı birlik ve beraberlik içerisinde kanının son damlasına kadar mücadele etmekten çekinmemiştir.

Düzce Üniversitesi olarak; Milletimizin, tüm imkânsızlıklara rağmen milli birlik ve beraberlik bilinciyle bir bütün olarak vatanını, dinini ve değerlerini koruyacağını dünyaya gösteren Çanakkale Zaferimizin yıl dönümünü kutluyor; Çanakkale ve 15 Temmuz ruhunun artarak devam etmesini temenni ediyor, başta Çanakkale Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü