Kitapseverler Tarihe Not Düşmek İçin Buluşuyor

Nis 20

Düzce Valiliği Sivil Toplum Kuruluşları Koordinatörlüğü, Üniversitemiz Kariyer Topluluğu (DÜKAT), Erdemliler Derneği ve Konuralp Turizm Marka Derneği’nin katkılarıyla, Düşün Taşın Derneği tarafından Düzce Konuralp Antik Tiyatro’da kitap okuma etkinliği düzenlenecek.

Ülkemizdeki çocuklar ve gençlerin okuma alışkanlıklarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla Düşün Taşın Derneği tarafından 22 Nisan 2017 Cumartesi günü organize edilecek programda, tarihle iç içe bir şekilde kitap okuma etkinliğine imza atılacak.

Etkinlik; Düşün Taşın Çocuk Dünyası ekibinin, 22 Nisan 2017 tarihinde saat 10.00’da Düzce Mevlüde Çıtlak Anaokulu’nda minik kalplerle bir araya gelerek atölye çalışmaları yapmasıyla başlayacak. Sonrasında tüm katılımcılar Konuralp Müzesi’ni ziyaret edecek.

Etkinliğin öğleden sonraki bölümünde ise Düzce’nin önemli tarihi eserlerinden olan ve halk arasında Kırkbasamaklar olarak da bilinen Konuralp Antik Tiyatro'da, bu kez kitap okurları buluşacak. Saat 14.00’da Düşün Taşın Derneği tarafından “Tarihe Not Düşmek İçin Buluşuyoruz” mesajı ile tüm kitapseverlerin bir araya geleceği programda,  antik tiyatroda kitap okuma etkinliği gerçekleştirilerek kültürel faaliyetler düzenlenecek.

Kitap okurları başta olmak üzere tüm Düzcelilerin davetli olduğu etkinlik ile Düzce’de kitap okuma konusunda farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.