Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültemizden Fasl-ı Akademi Konseri

Nis 21

Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, düzenlediği  “Fasl-ı Akademi” başlıklı konserle, sanatsal etkinliklerine bir yenisini ekledi.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konsere; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ferhat Kamil Satıcı, öğretim üyelerimiz ve davetli konuklar katıldı.

Udda Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Haluk Yücel, klasik kemençede Yrd. Doç. Dr. Filiz Kaya ve Perküsyon’da Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nden Nail Üçyol’un yer aldığı konserde, öğrencilerimiz Kerim Karabaş, Beyza Eker, Büşra Çimen, Tolga Kendüzler, Yeliz Bozkurt ve Hatice Dağlar korist olarak katkı sağladı.

Konserde hicaz fasıl, solo ve potporiden oluşan repertuarla birbirinden değerli eserleri seslendiren sanatçılar ve öğrencilerimiz, başarılı bir sahne performansı sergilediler. Enstrümanlarıyla şarkılara hayat veren sanatçılar solo ve toplu bir şekilde icra ettikleri konserle dinleyicilere musikiyle dolu bir sanat akşamı yaşattılar.

İlgi ve beğeniyle takip edilen programın sonunda, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin tarafından konseri icra eden sanatçılara ve öğrencilerimize teşekkür belgeleri takdim edildi.