Nanoteknoloji İçerikli Uluslararası Proje Pazarları Hk.

Eyl 11

Nanoteknoloji İçerikli Uluslararası Proje Pazarları

Değerli Mensuplarımız, 

“EUROMAT Avrupa İleri Malzemeler ve Süreçleri Kongresi” ve “İkili Görüşme” etkinliği, 17-22 Eylül 2017 Yunanistan'ın Selanik şehrinde gerçekleştirilecektir.

Konferansa katılım ücretleri, konferans programı ve ilgili diğer tüm bilgilere http://euromat2017.fems.eu/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Etkinliğin hedef kitlesi ileri malzeme ve süreçleriyle çalışan araştırmacılar, girişimciler ve ilgili teknolojilerin son kullanıcısı olan sanayi firmalarıdır.

Etkinliğin odağında;

• Yapısal ve fonksiyonel malzemeler

• Biyomalzemeler ve sağlık uygulamaları

• Karakterizasyon ve modelleme

• İleri malzemelerin enerji ve çevre uygulamaları vardır.

Konferans kapsamında 20 Eylül 2017'de Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından İkili Görüşme etkinliği düzenlenecektir. İkili görüşmelere katılarak; Yenilikçi teknolojilerinizi sunabilir, yeni teknolojik çözümler bulabilir, potansiyel iş ortakları ile tanışabilir ve AB Ar-Ge ve İnovasyon Programları için proje ortakları ile iletişim kurabilirsiniz. İkili görüşmelere katılmak için https://euromat2017.b2match.io/  adresinden kaydınızı ücretsiz şekilde yapabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.

 

 

Değerli Mensuplarımız, 

Avrupa Komisyonu tarafından “ Industrial Innovation Info Days-Brussels (Endüstriyel Yenilik Bilgi Günleri)3-4 Ekim 2017 tarihlerinde, Brüksel’de düzenlenecektir.

1000’den fazla katılımcı ile gerçekleşecek etkinlikte UFUK2020 kapsamında “Anahtar Teknolojiler” ve Nanoteknoloji, İleri Malzemeler, İleri İmalat ve İşleme Teknolojileri ve Biyoteknoloji alanında bilgilendirmeler yapılacaktır. Katılımcılar, proje pazarı ve ikili görüşmelerle proje fikirlerini paylaşma ve potansiyel ortaklarla işbirliği kurma fırsatı bulacaklardır. UFUK2020 başvurularına yönelik tavsiyelerin de verileceği etkinliğe katılım ücretsizdir.

Etkinlik programına ve kayıt sayfasına http://ec.europa.eu/research/index.cfm?pg=events&eventcode=DEDA25C9-DB5A-A919-AA2536EA03CCE211 adresinden ulaşılabilmektedir.

TÜBİTAK UFUK2020 Seyahat Destekleri’ne https://ufuk2020.org.tr/tr/destekler/u2020-seyahat- desteği/ adresinden başvurabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.

Değerli Mensuplarımız, 

Endüstri, akademi, KOBİ'ler ve diğer paydaşların katılımıyla gerçekleşecek olan ve Avrupa kimya sektörünün yönünü belirleyen “SUSCHEM Proje Pazarı”, 18 Ekim 2017 tarihinde düzenlenecektir.

Sürdürülebilir Kimya Avrupa Teknoloji Platformu olan SUSCHEM tarafından Brüksel'de bir düzenlenecek proje pazarına katılarak;

• Projenizin fikirlerini SusChem paydaş topluluğuna sunabilir,

• Avrupa genelinde Araştırma Merkezleri, KOBİ'ler ve büyük kimya firmalarından gelen sunumlara ulaşabilir,

• Ortak arayan konsorsiyumlarla tanışabilir ve birebir görüşme oturumu sırasında diğer paydaşlarla iletişim kurabilirsiniz.

Proje pazarı kapsamında aşağıdaki çağrılarda sunumlar yapılacaktır:

 

  • DG Research and Innovation / Advanced Materials and Nanotechnologies
  • Advanced Materials Research
  • Advanced Manufacturing, Systems and Biotechnologies
  • DG Research and Innovation / Advanced Manufacturing Systems and Biotechnologies
  • Resource Efficiency in Societal Challenge 5
  • DG GROW – Resources efficiency and raw materials

SUSCHEM hakkında kapsamlı bilgiye http://suschem.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.