Üniversitemiz İlimizde Düzenlenen Amatör Spor Haftası Etkinliklerine Katıldı

Eki 12

Üniversitemiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından düzenlenen “Amatör Spor Haftası” etkinliklerine katıldı.

Üniversitemizi korumalı futbol (Amerikan futbol) takımının temsil ettiği etkinlikler, Cedidiye Camii önünden Anıtpark’a kadar yapılan kortej yürüyüşüyle başladı. Kortej yürüyüşüne; İl protokolü, amatör spor kulüplerinin temsilcileri ve sporcular katıldı.  Protokol konuşmalarıyla devam eden etkinliklerde, halk oyunları, jimnastik, judo ve taekwondo gösterileri de düzenlendi.

Anıtpark meydanında tanıtım standı kuran Üniversitemiz korumalı futbol takımı oyuncuları, bu spor dalının tanıtılması amacıyla çeşitli gösterilerde bulundu. Korumalı futbolda uygulanan çeşitli teknikleri ve pozisyonları gençlere anlatan oyuncularımız, katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

Amatör Spor Haftası etkinliklerinin ikinci gününde, Üniversitemiz korumalı futbol takımı Nurettin Zafer Stadı’nda gösteri amaçlı bir antrenman gerçekleştirdi. Korumalı futbol branşına ilgiyi artırmak istediklerini ifade eden öğrencilerimiz, spora verdikleri destekleri için Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’na teşekkür ettiler.

Düzce’deki Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında; Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında dereceye giren Üniversitemizden 10 öğrenciye, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Düzce temsilciliği tarafından 15 Ekim 2017 tarihinde saat 14.00’te 18 Temmuz Spor Salonu’nda düzenlenecek kapanış programında hediye takdiminde bulunulacak.