Düzce Valimiz ve Düzce Belediye Başkanımız Üniversitemizi Ziyaret Etti

Kas 14

Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile bir araya gelerek yakın zamanda hizmete girecek olan Üniversitemiz yatırımlarını yerinde inceledi.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ilk olarak Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Üniversitemiz Yönetimi ile bir görüşme gerçekleştirdi. Rektörlük Makamındaki görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemizin eğitim-öğretim faaliyetleri, çevre ve sağlık alanlarındaki ihtisaslaşma çalışmaları, devam eden ve tamamlanan yatırımları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Rektörlük programının ardından Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Üniversitemiz Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni (DÜBİT) ziyaret etti. DÜBİT Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş; sanayi, özel kuruluşlar ve kamu kuruluşlarının araştırma, ürün geliştirme ve üretim aşamalarında ihtiyaç duydukları tüm analiz ve ölçüm taleplerini başarıyla yerine getiren DÜBİT’in faaliyetleri ve hizmetleri hakkında bilgiler verdi.

DÜBİT’teki modern test ve analiz cihazlarını inceleyen Zülkif Dağlı ve Dursun Ay daha sonra Üniversitemizdeki yeni spor tesislerini gezdi. Yakın zamanda öğrencilerimizin hizmetine girecek olan kapalı halı saha ve tenis kortu hakkında Üniversitemiz yetkililerinden bilgi alan Düzce Valisi ve Düzce Belediye Başkanı, sonrasında Düzce Teknopark’ı ziyaret etti. Düzce Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin, Teknopark’ın yapısı, faaliyetleri ve hedefleriyle ilgili bilgiler sunarak heyetle birlikte yapımı tamamlanmak üzere olan Düzce Teknopark’ın yeni yönetim binasında incelemelerde bulundu.

Yapımı süren Üniversitemiz Cami inşaatını da inceleyen Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Hastanemiz ek hizmet binasını da ziyaret ederek binanın son durumuyla ilgili Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ve Hastane Yönetiminden bilgi aldı.

Son olarak Üniversitemizin yeni yemekhane binasını ziyaret eden Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Konuralp Yerleşkemizdeki programını tamamladı.