Yurt Dışından Gelen Misafir Öğrencilerimiz Kahvaltıda Buluştu

Ara 06

Üniversitemizin çeşitli Fakültelerinde ve Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (TÖMER) öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerimiz, Erdemliler Derneği tarafından Kaynaşlı’da düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Programa; Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Üniversitemizden; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, TÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sibel Bayram, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Reşat Ekinci, Dış İlişkiler Koordinatörü Uzman Mehmet Mert Kaleci ile il ve ilçe protokolü ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, dünyanın çeşitli ülkelerinden yükseköğrenim görmek için Üniversitemizi tercih eden misafir öğrencilerin tüm ihtiyaçlarının ve karşılaştıkları problemlerin, Valiliğimiz ve Üniversitemizin koordinasyonu ile en kısa sürede giderildiğini ifade etti. Öğrencilerimizin kendilerini yabancı hissetmeden başarılı bir şekilde öğrenimlerine devam ettiklerini belirten Prof. Dr. İlhan Genç, bu organizasyonların öğrencilerle bir araya gelme, tanışma, kaynaşma ve sohbet etme imkanı sağladığını da dile getirerek Düzce Valiliği’ne ve Erdemliler Derneği'ne teşekkür etti.

Programda konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı; Üniversitemizle birlikte yaptıkları koordinasyonla, misafir öğrencilerin eğitimlerine sorunsuz şekilde devam edebilmelerinin sağlandığına işaret etti. Yabancı uyruklu öğrencilerin barınma ve diğer ihtiyaçları konusunda ilgili kurumların çalışmalarıyla en hızlı şekilde çözüm üretildiğini belirten Zülkif Dağlı, İl Göç İdaresi’nin de misafir öğrencilere ikamet ve sosyal güvenlik konularında hizmet verdiğini hatırlattı.

Protokol konuşmaları sonrasında Üniversitemizde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerimiz, kendilerini tanıtarak organizasyon için Düzce Valisi Zülkif Dağlı’ya, Dernek yöneticilerine ve Üniversitemize teşekkür etti.

Program, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.