Gökkuşağı Sanat Festivali Kanun Resitali ile Devam Etti

Ara 07

Üniversitemiz Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu tarafından düzenlenen Gökkuşağı Sanat Festivali’nin üçüncü konser programında Kanun Resitali icra edildi.

Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğretim elemanları, davetli konuklar ve öğrencilerimiz katıldı.

Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Volkan Gidiş’in hazırlayıp yönettiği, Sanat Yönetmenliğini Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir’in üstlendiği Kanun Resitalinde, Türk Müziği Bölümü öğrencilerimiz saz eseri, peşrev ve longa gibi enstrümantal müzikleri başarıyla icra etti. Türk müziğinin seçkin bestekarlarına ait birbirinden değerli eserleri, kanun eşliğinde notalara döken öğrencilerimiz, sahne performansıyla dinleyicilerin beğenisini kazandı.

Konser sonrasında bir konuşma gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir, çok kısa bir zaman içerisinde bu dinletiyi hazırlayan, öğrencilerimize cesaret ve motivasyon sağlayan Yrd. Doç. Dr. Volkan Gidiş’e teşekkür etti. Yrd. Doç. Dr. Volkan Gidiş ise öğrencilerinin çok başarılı bir şekilde eserleri icra ettiklerini belirterek Gökkuşağı Sanat Festivali’nin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Üniversitemizin sanat alanında da değer ürettiğine vurgu yapan ve öğrencilerimizi tebrik eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç,  programın sonunda Yrd. Doç. Dr. Volkan Gidiş’e teşekkür belgesi takdim etti.