Üniversitemizde DÜ-YÖS Başvuruları Başladı

Mar 12

Üniversitemizde öğrenim görmek isteyen yurt dışı öğrenciler için düzenlenen Düzce Üniversitesi Yurt Dışından Öğrenci Seçme Sınavı’na (DÜ-YÖS) başvurular başladı.

06 Mayıs 2018 tarihinde Türkiye saati ile saat 15.00’da yapılacak sınava başvurular, 08 Mart - 20 Nisan 2018 tarihleri arasında http://du-yos.duzce.edu.tr/ internet sayfası üzerinden gerçekleştirilecek.

Türkçe ve İngilizce dillerinde yapılacak ve geçerliliği 1 yıl olacak DÜ-YÖS sonuçları, Üniversitemizde ön lisans ve lisans düzeyinde öğrenim görmek isteyen öğrenciler için kullanılacak, transfer veya lisansüstü öğrenim için dikkate alınmayacak.

Düzce/Türkiye, Gümülcine/Yunanistan ve Bakü/Azerbaycan’da yapılacak sınav için, yeterli başvuru olması halinde yurt dışında başka sınav merkezleri de açılabilecek. Öğrenciler,  yapılacak sınavın sonuçlarını, Üniversitemizin http://du-yos.duzce.edu.tr/  internet adresindeki başvuru sistemi üzerinden kendi kullanıcı adı ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

2018-2019 Akademik Yılı’nda Üniversitemizde ön lisans ve lisans programlarına toplam 515 öğrenci kontenjanının ayrıldığı Yurt Dışından Öğrenci Seçme Sınavına ilişkin başvuru, tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlemlere adaylar, http://du-yos.duzce.edu.tr/ internet adresinden ulaşabilecek, soru ve görüşlerini ise du-yos@duzce.edu.tr adresine iletebilecek.