Ekinoks Günlerinde Dijital Pazarlama, E-İhracat ve Lojistik Konuşuldu

Mar 13

Üniversitemiz Uluslararası Ticaret Topluluğu tarafından düzenlenen “Ekinoks Günleri” etkinliği, Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Üç gün süresince, pazarlama, e-ihracat ve lojistik sektöründen uzman konuşmacıların yer aldığı etkinliğe ilgi büyük oldu. Etkinliğin ilk günü, Topluluk Akademik Danışmanı Arş. Gör.  Serhat Ata'nın açılış konuşmasıyla başladı. Sonrasında RevolutionDM Reklam Hizmetleri Şirketi Kurucusu Yılmaz Bozan ve Boruform Metal Makine Şirketi Dış Ticaret Sorumlusu Recep Demirhan bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimizle paylaştı. Öğrencilerimiz, pazarlama, dijital pazarlama ve e-ticaret sektörü hakkında önemli bilgiler edindi.

Üniversitemiz Öğr. Gör.  İlyas Temel Şafak’ın konuşmasıyla başlayan etkinliğin ikinci gününe; E-İhracat Platformu Kurucusu Ömer Nart, E-İhracat Platformu Kurucu Ortağı Mahmut Şeker ve Sefamerve Şirketi Finansal Operasyon ve İş Geliştirme Müdürü Erdem Yılmaz davetli konuşmacı olarak katıldı. Programda, e-ihracatın önemi, süreçleri ve ülkemizin ihracattaki 2023 hedefleri konuşuldu.

Etkinliğin üçüncü ve son gününde ise,  Borusan Lojistik Merkezi Planlama Müdürü Hakan Arıkan ve O2 Lojistik Yönetim Danışmanı Oruç Kaya, lojistik sektöründeki bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşarak kariyer tavsiyelerinde bulundu.

Ekinoks Günleri, davetli konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.