Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızdan Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne Ziyaret

Haz 08

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü, Akçakoca programı kapsamında Üniversitemiz Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni ziyaret etti.

Üniversitemizin 13. Fakültesi olan ve 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ilk kez eğitim hayatına başlayan Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin yeni binasını ziyaret eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü’ye, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, protokol üyeleri, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, Daire Başkanlarımız ve öğretim üyelerimiz eşlik etti.

Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi binasında incelemelerde bulunan Dr. Faruk Özlü’ye, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından binanın son durumu, eğitim-öğretim faaliyetleri ve yapılması planlanan faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Ziyarette; Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ile Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde eğitim-öğretim faaliyetlerinin sürdüğü Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin, 2018-2019 Akademik Yılı’nda İktisat Bölümü’nün de öğrenci kabul edeceği ifade edilerek, Fakültenin Akçakoca’ya ve ülkemize önemli katkılar sağlayacağı vurgulandı.