Bayramlaşma Törenimizi Gerçekleştirdik

Haz 13

Rektörlüğümüz tarafından geleneksel olarak düzenlenen Bayramlaşma Töreni, Üniversitemiz 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Ramazan Bayramı öncesinde düzenlenen Bayramlaşma Töreni’ne; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, akademik ve idari birim yöneticilerimiz ve personellerimiz katıldı.

Programa katılan Üniversitemiz mensuplarının Ramazan Bayramını tek tek kutlayan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Kurumsallaşmamızın güzel bir örneği olan bayramlaşma törenimizde sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bayramlaşma törenlerimiz; pek çok geleneğimiz gibi geçmişten gelen, Üniversitemizin kurulduğu günden itibaren hepimizi bir araya getiren, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren,  kurumumuza aidiyet hissettiren ve bu anlamlı zamanları yeniden hatırlatan çok önemli günlerdir. Hepinizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Üniversitemizi büyüterek, geliştirerek, dostlukları ve çalışma barışını güçlendirerek nice bayramlara ulaşmayı temenni eden Rektörümüz, “Sizlerle çalışmaktan, sizlerle bir aile olmaktan her zaman çok mutluyuz. Bu üniversitenin rektörlüğünü yapmaktan gurur duyuyorum. Hepinize hayırlı bayramlar diliyorum.” sözleriyle duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Birlik ve beraberliğin, dayanışma ve paylaşmanın en yoğun şekilde yaşandığı Ramazan Bayramı öncesinde düzenlenen Bayramlaşma Töreni, yoğun katılım sağlayan personelimizin kaynaşmasına, bayram sevincinin hep birlikte yaşanmasına ve manevi duyguların paylaşılmasına vesile oldu.