Tıp Fakültemiz Yeni Dönem Mezunlarını Vermenin Mutluluğunu Yaşadı

Haz 26

Üniversitemiz Tıp Fakültesi, düzenlediği 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni ile yeni dönem mezunlarını vermenin gururunu yaşadı.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlenen mezuniyet törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, mezun öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Haluk Yücel tarafından icra edilen müzik dinletisiyle başlayan program, öğrencilerimizin hazırladığı ve Tıp Fakültemizde geçirdikleri 6 yılın anısını paylaştıkları slayt gösterimiyle devam etti.

Programın açılış konuşmasını Tıp Fakültesi 2017-2018 Akademik Yılı Dönem Birincisi Dr. Nazife Bulut, gerçekleştirdi. Altı yıl önce başladıkları öğrencilik dönemini geride bırakarak hekimlik mesleğine ilk adımı attıklarını belirten Dr. Nazife Bulut, büyük bir sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerini söyledi. Eğitim süreçleri boyunca kendilerine destek olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar olmak üzere, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu,  öğretim üyelerimiz ve her zaman yanlarında olan ailelerine teşekkür eden Dr. Nazife Bulut, hekim arkadaşlarına da mesleklerinde başarılar diledi.

Programda konuşan Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, yaşantımızdaki en değerli varlığımız olan sağlığımız için Tıp Fakültemizin bugüne kadar 794 hekim yetiştirdiğini ifade ederek bu hekimlerin toplum sağlığı için fedakarca çalıştığını dile getirdi. Kuruluşunun 26. yılında Tıp Fakültemizin 87 öğrenciyi mezun etmenin heyecanını yaşadığını işaret eden Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, mezun hekimlerimizin hastalara empati ve şefkatle yaklaşmaları tavsiyesinde bulundu. Öğrencilerin yetişmesinde vefakar öğretim üyelerimize de teşekkür eden Prof. Dr. Ataoğlu, son olarak ailelere seslenerek “Evlatlarınızla gurur duymalısınız. Çocuklarınız sadece sizi mutlu etmeyecek, topluma hizmet ederek şifa dağıtacaklar.”  sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, gururlu bir gün yaşadıklarını ifade etti. 30 bin öğrencisi bulunan Üniversitemizin, 5 bin öğrencisini mezun etmenin mutluluğunu yaşadığını dillendiren Rektörümüz, yarınların bugünden daha iyi olacağını vurgulayarak, önümüzdeki yıl Tıp Fakültesi öğrencilerimizin, 4 bin m2 eğitim alanı ile acil servisin yenilenmiş ve taşınmış haliyle mezun olacaklarını sözlerine ekledi.

Öğretim üyelerimize öğrencilerin yetiştirilmesinde sarf ettikleri yoğun emek için teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, mezun hekimlerimize tek öğüdünün tevazu olduğunun altını çizerek sözlerini noktaladı.

Tıp Fakültemizden mezun olan hekimlerimize mezuniyet belgelerinin takdim edilmesi ve mezuniyet kütüğüne isimlik çakılmasıyla devam eden programda Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Dönem birincisi Dr. Nazife Bulut’a mezuniyet belgesini ve plaketini takdim etti. Dönem ikincisi Dr. Seda Kepenek’e mezuniyet belgesi ve plaketini Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin takdim ederken, Dönem Üçüncüsü Dr. İpek Gürel, mezuniyet belgesi ve plaketini Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu’ndan almanın mutluluğunu yaşadı.

2018 Yılı Acil Tıp Derneği tarafından verilen Yılın En İyi Acil Servis İntern Doktoru ödülünün sahibi olan Fakültemizden Dr. Başak Yüksek’e ise ödülü ve mezuniyet belgesini, Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Sarıtaş takdim etti.

Programın son bölümünde Hipokrat Yeminini hep bir ağızdan okuyan mezun hekimlerimiz, keplerini coşkuyla havaya fırlatarak mezun olmanın ve hekimliğe adım atmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadı.