Üniversitemiz Açık Kampüs Uygulaması ile Düzcelileri Ağırlamaya Devam Ediyor

Haz 28

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından üniversite-şehir bütünleşmesini sağlamak amacıyla yine ilk kez Üniversitemizde başlatılan  “Açık Kampüs” uygulaması gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Düzcelileri Konuralp Kampüsü’nde ağırlayarak önemli bir sosyal faaliyeti hayata geçiren Üniversitemiz, “Açık Kampüs” uygulamasıyla Düzce halkını konuk etmeyi sürdürüyor. Program kapsamında Üniversitemize ait araçlarla Konuralp Kampüsü’ne gelen vatandaşlarımız, ilk olarak 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Üniversitemiz yetkilileri tarafından karşılandı.

Düzce halkının Üniversitemizi daha iyi tanımasını sağlamak amacıyla düzenlenen program, Orman Fakültesi ziyareti ile başladı. Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Akif Keten tarafından karşılanan misafirlerimiz, bitki ve doldurulmuş hayvan örnekleri hakkında bilgilendirildi. Ardından Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezimize (DÜBİT) uğrayan ziyaretçilerimiz, DÜBİT’in sunduğu hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi oldu.

DÜBİT’ten sonra Üniversitemiz yüzme havuzu, stadyum,  halı saha, tenis kortları ve kapalı spor salonu ile fitness salonunu ziyaret eden vatandaşlarımız, şehir-üniversite bütünleşmesine, güç birliği ve gönül birliği oluşmasına katkı sağlayan  “Açık Kampüs” uygulamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Etkinliğine katılan ve çoğunluğunu TEMA Vakfı Düzce il temsilciliği üyelerinin oluşturduğu ziyaretçilere, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin ve Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş tarafından “Açık Kampüs Diploması” takdim edildi. Vatandaşlarımız bu temsili diploma ile Fahri Düzce Üniversitesi Gönüllüsü oldu.

Programa katılan vatandaşlarımıza teşekkür eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin ve Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, üniversite-şehir iletişimine çok önem verdiklerini ifade ederek toplumdan aldıkları güçle bölgesel anlamda daha fazla hizmet etmek istediklerini vurguladılar.