Uluslararası Bisiklet Festivali Katılımcıları Üniversitemizde Misafir Oldu

Tem 16

Düzce Bisikletliler Platformu tarafından organize edilen; Düzce Valiliği, Üniversitemiz ve Beyköy Belediye Başkanlığı tarafından desteklenen “3. Uluslararası Düzce Bisiklet Festivali”nin ilk gününde bisiklet tutkunları, Üniversitemizde misafir oldu ve Üniversitemiz etabını Konuralp Yerleşkesi içerisinde kısa tur ile gerçekleştirdi.

Festival için Beyköy’de oluşturulan kamp alanında buluşan katılımcılar, ilk gün Beyköy-Konuralp etabı için pedal çevirdi. Konuralp turu içerisinde yer alan Üniversite etabı için Yerleşkemize ulaşan bisikletliler, Öğr. Gör. İlyas Temel Şafak tarafından karşılandı.

Üniversite etabı kapsamında önceden belirlenen üç kilometrelik güzergâhı tamamlayan bisikletliler, Cumhuriyet Konferans Salonu önündeki etkinlik alanında mola verdi. Öğr. Gör. İlyas Temel Şafak tarafından Üniversitemiz ve etkinlikle ilgili yapılan açılış konuşmasının ardından, Düzce Bisikletliler Platformu Başkanı Nizamettin Ulaş, katılımcılara ve Üniversitemize teşekkür ederek, keyifli ve başarılı geçen bir etkinlik olması dileklerini iletti. Festivale katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve tüm Üniversitemiz çalışanlarına teşekkürlerini ifade eden Ulaş, katkılardan dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar adına Öğr. Gör. İlyas Temel Şafak’a teşekkür plaketi takdim etti.

Konuralp Turizm Marka Derneği’nin katkılarıyla kasaba pirincinden pilav ikramı da yapılan etkinlik, sanatçılar Defne Ilgaz ve Özlem Ancak’ın canlı müzik dinletisi ile devam etti.

Keyifli ve eğlenceli dakikaların yaşandığı etkinlik, bisiklet tutkunlarının kamp yerine doğru hareket etmesi ile son buldu.