Açık Kampüs Uygulaması ile Üniversitemiz Şehirle Bütünleşiyor

Tem 25

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından hayata geçirilen “Açık Kampüs” uygulaması, üniversite-şehir bütünleşmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

Yenilikçi uygulamalar konusunda öncü yükseköğretim kurumu olan Üniversitemiz, her ayın son Çarşamba günü Düzcelileri Konuralp Kampüsü’nde ağırlayarak farkındalık oluşturuyor. Temmuz ayı Açık Kampüs etkinliğinde Düzce halkını konuk eden Üniversitemiz, program kapsamında Anıtpark Meydanı’ndan Üniversitemize ait araçlarla Konuralp Kampüsü’ne gelen vatandaşlarımızı ilk olarak 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda karşıladı.

Düzce halkının Üniversitemizi daha iyi tanımasını sağlamak amacıyla düzenlenen program, Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) ziyareti ile başladı. DÜBİT’te görev yapan akademisyen ve uzmanlarımız, Merkezin katma değer oluşturan çalışmaları ve bölgeye sunduğu hizmetler hakkında ziyaretçilerimizi ayrıntılı bir şekilde bilgilendirdi. Daha sonra Üniversitemizin yüzme havuzunu inceleyen misafirlerimiz, Üniversitemizin sosyal olanaklarının gelişmiş olduğunu ifade ederek ziyaretlerine devam etti. Son olarak Orman Fakültesi’ni gezen vatandaşlarımız, bitki ve doldurulmuş hayvan örneklerini inceleyerek Fakültemiz hakkında bilgi sahibi oldu. Ziyaretlerinin sonunda anı defterini de imzalayan Düzceliler, iyi niyet temennileriyle tarihe bir not düştü.

Şehir-üniversite bütünleşmesine, güç birliği ve gönül birliği oluşmasına katkı sağlayan  “Açık Kampüs” etkinliğine katılan vatandaşlarımıza, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin tarafından “Açık Kampüs Diploması” takdim edildi. Bu temsili diploma ile Fahri Düzce Üniversitesi Gönüllüsü olan vatandaşlarımız, Üniversitemizi daha yakından tanımak adına kendilerine bu fırsatı sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve Üniversitemiz Yönetimine teşekkür etti.