Üniversitemizden Çevre Temizliği Konusunda Örnek Duyarlılık

Tem 27

Sadece eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma alanlarında değil, sosyal sorumluluk faaliyetlerinde de öncü olan Üniversitemiz, “Temiz Üniversite-Temiz Düzce” etkinliği ile çevre temizliği konusunda da sosyal farkındalık oluşturuyor.

“Sağlıklı toplum temiz çevreyle başlar.” ilkesinden hareketle Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından hayata geçirilen ve her ayın son Cuma günü gerçekleştirilen “Temiz Üniversite-Temiz Düzce” etkinliği, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, akademik ve idari birim yöneticilerimiz ile personellerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Konuralp Kampüsünde temizlik faaliyeti gerçekleştirerek örnek bir toplumsal uygulamaya imza atan Üniversitemiz, etkinlik kapsamında Rektörlük önü, Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT), yollar, yeşil alanlar ve otobüs duraklarını itinalı çalışma sonucunda daha temiz bir görünüme kavuşturdu.

Dünya genelindeki “Yeşil Üniversiteler” sıralamasına adını yazdırmayı başaran Üniversitemiz,  sürdürülebilir bir yaşam için toplumsal duyarlılık örneği sergileyerek kamuoyunun takdirini kazanmayı sürdürüyor.