İlk Kez Öğrenci Alacak 11 Bölümümüz Tercih Kılavuzunda Yerini Aldı

Ağu 02

Üniversitemiz tarafından 2018-2019 Akademik Yılı’nda ilk kez öğrenci alımı yapacak 11 bölüm, YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yerini aldı. Aralarında Türkiye’de ilk ve tek olarak Üniversitemizde açılan Nüfus ve Vatandaşlık Bölümü de yer alıyor.

Kurulduğu tarihten itibaren yaptığı akademik çalışmalar ve aldığı yerinde kararlarla eğitimde başarı çıtasını sürekli yükselten Üniversitemiz, her geçen yıl nitelikli büyümesini sürdürüyor.

33 bin öğrenci sayısını aşan Üniversitemiz, 14 Fakültesi, 2 Yüksekokulu, 10 Meslek Yüksekokulu, lisans ve ön lisans programları ile birlikte, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Fakülte ve Meslek Yüksekokulları bünyesinde açtığı 11 farklı programla da, ülkemiz için yeni değerler üretmeye devam ediyor.

Türkiye’de İlk ve Tek Üniversitemizde Var

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ilk öğrencilerini kabul edecek Nüfus ve Vatandaşlık ön lisans programı, ülkemizde ilk olma özelliği taşıyor. Program, İçişleri Bakanlığı’nın, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün, kamu kurumlarının ve özel sektörün ihtiyacı olan kalifiye personelleri yetiştirecek. Bu programı tercih edecek öğrenciler, programın ilk mezunları oldukları için, İçişleri Bakanlığı bünyesindeki tüm birimlerde, özellikle nüfus ve vatandaşlık hizmetlerinin ihtiyacı olduğu birçok kamu kurumu, özel hukuk danışmanlık büroları ve noterler gibi kurumlarda geniş iş olanaklarına sahip olacak. Program 40 kontenjanla 2018-2019 Akademik Yılı’nda eğitim öğretim hayatına başlıyor.

İlk Kez Öğrenci Alacak Diğer Programlar

Daha önce öğrencisi bulunan Kimya Bölümü 15 kontenjanla yeniden öğrenci alımına başlarken, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi; 30 kontenjanlık Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji, 60 kontenjanlık Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü ile eğitim faaliyetlerine devam edecek. Eğitim Fakültesi; İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümleri’ne 60’ar öğrenci kontenjanı ayrılırken, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi bünyesindeki İktisat Bölümü de 40 kontenjan ile ilk öğrencilerini kabul edecek. Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi ise 20 kontenjanlı Biyosistem Mühendisliği ve 30 kontenjanlı Tarla Bitkileri Bölümleri ile ülkemiz tarımı için katma değerli çalışmalar gerçekleştirecek.

Mevcut programlarının yanı sıra Düzce Meslek Yüksekokulu; İç Mekan Tasarımı Programı 40 öğrenci,  Akçakoca Meslek Yüksekokulu Adalet İkinci Öğretim Programı ise 60 öğrenci kontenjanı ile eğitime başlayacak.