Rektörümüz Canlı Yayında Üniversite Adaylarının Sorularını Yanıtladı

Ağu 09

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 2018 YKS sonuçlarına göre tercihlerde bulunacak üniversite adaylarının sorularını sosyal medya canlı yayınında yanıtladı.

Facebook, instagram, twitter ve youtube sosyal medya kanalları üzerinden yapılan canlı yayında Rektörümüz, öğrencilerden gelen soruları cevapladı. Yeni kayıtlarla birlikte 33 bin öğrenci sayısına ulaşacaklarını belirten Rektörümüz; Kalkınma Bakanlığı ve YÖK tarafından başlatılan “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi”nde Üniversitemizin ülkemizdeki 5 üniversite arasına girme başarısı gösterdiğine dikkat çekti. Proje kapsamında ihtisas üniversitesi olarak seçilen Üniversitemizin, sağlık ve çevre alanlarında farklı imkanlar sunacağını söyleyen Rektörümüz, İstanbul ve Ankara’ya yakınlığıyla, sosyal olanaklarıyla, donanımlı öğretim kadrosuyla ve laboratuvar olanaklarıyla Üniversitemizin dolu dolu bir kampüs yaşamı sunacağını dile getirdi.

Ülkemizde ilk kez Üniversitemizde açılan Nüfus ve Vatandaşlık bölümünün geniş iş imkanlarına sahip olduğunu ifade eden Rektörümüz, nitelikli birçok lisans ve ön lisans programıyla Üniversitemizin tercih edilen yükseköğretim kurumları arasında yer aldığını sözlerine ekledi. Ülkemizdeki en iyi ilk 50 üniversite arasında yer alan Üniversitemizin, bilimsel yayın sıralaması ve öğretim üyesi başına düşen yayın sıralamasında da oldukça iyi konumda bulunduğuna işaret eden Rektörümüz, lisans üstü programlarımız, yurt dışı olanaklarımız, öğrenci toplulukları, yeni yatırımlar gibi birçok konuda aydınlatıcı açıklamalarda bulundu.

Meslek tercihinin üniversite tercihinden daha önemli olduğunu vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Bizi tercih eden öğrencilerimize şimdiden hoş geldiniz diyor, tercih yapacak tüm öğrencilere başarılar diliyoruz.” sözleriyle canlı yayındaki açıklamalarına son verdi.