Üniversitemizde YÖK 100/2000 Projesi Doktora Burs Programı Alanları Belli Oldu

Ağu 16

YÖK 100/2000 Projesi Doktora Burs Programının 4. Çağrı Döneminde YÖK tarafından desteklenen üniversiteler ve alanları belli oldu. Üniversitemiz, desteklenen yükseköğretim kurumları arasında yer aldı.

“Geleceğin Türkiyesi için Güçlü Nesiller Yetiştirme Projesi” olan YÖK 100/2000 Projesi, ülkemizin küresel rekabeti açısından gelecek 10 yılda ihtiyaç duyulacak 100 öncelikli alanda 2000 doktora öğrencisine burs vermeyi hedefliyor.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi için üniversiteler tarafından yapılan kontenjan başvuruları, panel değerlendirmeleri sonucunda belli oldu ve Üniversitemiz ilgili alanlarda başarılı bulunan yükseköğretim kurumları arasında yerini aldı. Üniversitemiz; Peyzaj Mimarlığı, Sağlık Ekonomisi, Sürdürülebilir Tarım, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Doğal ve Bitkisel Ürünler/Kozmetik Ürünler ile Web Teknolojileri ve Bulut Bilişim alanlarında YÖK 100/2000 Projesi Doktora programına başvuruları kabul edecek.

T.C. vatandaşı olan lisans veya yüksek lisans mezunlarının başvuruda bulunabileceği programlar için adaylardan, doktora eğitimine devam edenlerin tez aşamasına geçmemiş olması gerekiyor. YÖK 100/2000 Projesi Doktora Burs Programı kontenjanlarına, 657 Sayılı Kanun kapsamında bir kadroda veya devlet/vakıf yükseköğretim kurumlarının öğretim elemanı kadrolarında çalışanlar dışında, herhangi bir işte çalışan öğrenciler de başvuruda bulunabiliyor.

14 Eylül’e kadar tamamlanması gereken başvuru ve değerlendirme işlemleri için adaylar, Üniversitemiz Enstitülerinden bilgi alabilir.